کواریوم، آبزیان و یا محفظه نگهداری ماهی در حقیقت تنها یک ظرف نگهداری ماهی نیست. بلکه کاربردهای و مزایای بسیاری برای آن وجود دارد که در ذیل به گزیده ای از آنها اشاره می نماییم.

۱٫آکواریوم به عنوان یک عنصر دکوری که علاوه بر ویژگی نمایشی خصلت طبیعی بودن را نیز به همراه دارد. می‌تواند در زیباسازی محیط موثر باشد و در مکان‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت از آن استفاده نمود.

۲٫از آنجائیکه علاقه به طبیعت زیر آب ریشه در فطرت انسان‌ها دارد لذا همیشه آکواریوم در خانه، محل کار، فروشگاه، بیمارستان و… . می‌تواند به عنوان یک نقطه عطف مطرح گردیده و همواره توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید و حتی گذر زمان را دلنشین‌تر سازد.

۳٫تماشای جنب و جوش و بازی‌های بی پایان ماهی‌ها می‌تواند اثر بسیار مطلوبی بر تقویت ذهن، آرامش اعصاب و کاهش استرس در زندگی پر تنش کنونی داشته باشد. تحقیقات بسیار در مورد حیوانات خانگی نشان از تاثیرات شگرف آنها بر آرامش صاحبانشان دارد که در این میان ماهی بالاترین رتبه و جایگاه را دارا می‌باشد.

۴٫توجه به این حرکات و جنب و جوش‌ها می‌تواند یک نوع گسستگی یا حواس پرتی آنی بسیار حیرت‌آور را برای یک مدیر اجرایی خسته یا یک فرد پر مشغله بوجود آورد. مارلین براون موسس شرکت موفق بازاریابی و مشاوره تکنو تاچ در نیویورک می‌گوید:

“کارمندان را تشویق کنید برای از بین بردن استرس دور آکواریوم جمع شوند”. لذا می‌توان با توجه به این خصوصیت مکانی ویژه را در یک محیط کار برای آن در نظر گرفت.


نویسنده مطلب 09212395651
  حراج فوق العاده ماهی در ماهی پت
  تا
  %50
  + ارسال رایگان بالای 150هزارتومان
  تحویل فوری تهران و شهرستان
  بزن بریم!